Kam na výlet

Novohradské hory

Výlet si můžete udělat do kouzelných Novohradských hor. Kousek od Nových Hradů se nachází i přechod přes rakouské hranice. Od rakouské vesnice Heinrisch bei Weitra vede červená stezka mezi skalami, kde narazíte také na skalní městečka. Po hřebenu je samozřejmě i mnoho romantických výhledů na všechny strany. Dále stojí za zmínku vyhlídka Mandelstein, která je na samotném vrcholu hor. 
Na hraničním přechodu se také nachází Skanzen ochrany státní hranice a železné opony.
Pro příznivce cyklistiky i zde můžete najít celou řadu cyklostezek. 

Český Krumlov

Český Krumlov - město, které je od roku 1992 zapsáno v památkách UNESCO. 
Nabízí celou řadu středověkých uliček, měšťanské domy, romantická místa a v neposlední řadě hrad a zámek nad Vltavou. Pořádají se zde koncerty, výstavy i festivaly. Najdete zde i živé medvědy, lapidárium, Plášťový most a zámeckou zahradu s otáčivým živým divadlem. 

Lipno a stezka korunami stromů

Vodní nádrž Lipno - největší uměle vytvořené jezero v České republice. Ne nadarmo se mu také říká "jihočeské moře". Jeho délka je celkem 44 km a jeho největší šířka je v místě až 10 km. To vše zavání mnoha kilometry rovných cyklostezek, kaváren a restaurací, pláží a romantických výhledů. Pro děti je zde nespočet dětských hřišť, vodních atrakcí, loděk a půjčování šlapadel. 
Stezka korunami stromů, která se nachází hned u Lipna, může být dalším zajímavým místem k navštívení. Její trasa mezi stromy je dlouhá 645 metrů a vrchol je až ve 40 metrech. Po celé stezce je celkem 11 adrenalinových atrakcí jak pro děti, tak pro dospělé. Nahoru ke stezce Vás může dovést lanovka a dolů můžete sjet po koloběžkách. 

Hrad Rožmberk

Státní hrad Rožmberk se nachází kousek od Českého Krumlova. Můžete zde na prohlídku interiérů, obrazů známých autorů, Rytířského sálu nebo i Anglické věže. Můžete se dozvědět něco o historii Rožmberků nebo rodu Buquoy, ale pokocháte se i romantickými výhledy z věže na celý hradní areál a jeho okolí.

Linz

Linz je rakouské město ležící poblíž hranic s Českou republikou na řece Dunaj. 
Zde můžete navštívit celou řadu muzeí, galerií, uměleckých sbírek, přístavišť, katedrálu, zámek a zámecké zahrady. Udělejte si tak celodenní výlet do rakouského města, které zvládnete za jeden den projít pěšky a navštívíte tak mnoho zajímavých a kouzelných míst vhodných pro dovolenkovou turistiku.  

Jezera Attersee, Mondsee a Wolfgangsee v Rakousku

Kousek od hranic v rakouských mapách naleznete jména těchto tří přírodních jezer. Jedna se o nespočet kilometrů nádherné přírody, hor, křišťálově čisté vody a turistických míst. I zde najdou cyklisté zalíbení. Okolo všech jezer naleznete rovné asfaltové cyklostezky a téměř na každém úseku je možné zastavit a vykoupat se v jezeře. Naleznete zde i kousky soukromých romantických míst na koupání, ale i mnoho občerstvení kolem pláží. Pro příznivce turistiky jezera nabízí i okolní stoupající výšlapy do rakouských hor.